APS12400LUAA-0H1A
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APS12400LUAA-0H1A
Category : Sensors, Transducers Magnetic Sensors Switches (Solid State)
Function : Latch, Bipolar Switch
Product Status : Active
Features : -
Mounting Type : Through Hole
Package : Tape & Reel (TR)
Series : Automotive, AEC-Q100
Supplier Device Package : 3-SIP
Output Type : Open Drain
Polarization : North Pole, South Pole
Mfr : Allegro MicroSystems
Current - Supply (Max) : 17mA
Voltage - Supply : 3V ~ 24V
Sensing Range : 8mT Trip, -8mT Release
Package / Case : 3-SSIP
Current - Output (Max) : -
Operating Temperature : -40°C ~ 150°C
Technology : Hall Effect
Test Condition : -40°C ~ 150°C