APTGF100A120T3AG
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APTGF100A120T3AG
Category : Discrete Semiconductor Products Transistors IGBTs IGBT Modules
Current - Collector (Ic) (Max) : 130 A
Product Status : Obsolete
Mounting Type : Chassis Mount
Package : Bulk
Series : -
Package / Case : SP3
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic : 3.7V @ 15V, 100A
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max) : 1200 V
Supplier Device Package : SP3
Mfr : Microsemi Corporation
Operating Temperature : -
Current - Collector Cutoff (Max) : 250 µA
IGBT Type : NPT
Power - Max : 780 W
Input : Standard
Input Capacitance (Cies) @ Vce : 6.5 nF @ 25 V
Configuration : Half Bridge
NTC Thermistor : Yes
Description : IGBT MODULE 1200V 130A 780W SP3
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : APTGF100A120T3AG
Contact Now
IGBT Module NPT Half Bridge 1200 V 130 A 780 W Chassis Mount SP3