E2287ES051
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,Ltd.
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
E2287ES051
Category : Optoelectronics LCD, OLED, Graphic
Background Color : White
Display Type : TFT - Electronic Paper Display (EPD)
Product Status : Obsolete
Package : Tray
Viewing Area : 66.90mm W x 29.06mm H
Series : -
Diagonal Screen Size : 2.870" (72.89mm)
Graphics Color : Black, Red
Touchscreen : -
Mfr : Pervasive Displays
Backlight : Without Backlight
Display Mode : Reflective
Interface : SPI
Dot Pitch : 0.23mm W x 0.23mm H
Dot Size : -
Dot Pixels : 296 x 128
Base Product Number : E2287
Description : 2.87" SPECTRA EPD
Stock : In Stock
Shipping Method : LCL, AIR, FCL, Express
Payment Terms : L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union,
Model Number : E2287ES051
Contact Now
Graphic LCD Display Module Reflective Black, Red TFT - Electronic Paper Display (EPD) SPI 2.870" (72.89mm) 296 x 128