FX30B-2P-7.62DSA25
  • 1
Packaging : Tray
Voltage Rating : 600 VAC/DC
Product Category : Board to Board & Mezzanine Connectors
Mounting Angle : Straight
Termination Style : Through Hole
Number of Rows : 1 Row
Current Rating : 18 A
Number of Positions : 2 Position
Series : FX30B
Pitch : 7.62 mm
Product : Headers
Manufacturer : Hirose Connector
Description : Board to Board & Mezzanine Connectors 7.62mm Strt Hdr 2P 25mm StkHght